michael jordan
menu chicago bulls multimedia inne o_stronie
licznik
Jesteś

osobą która odwiedziła stronę
od 27.XII.2001
buttony
Chcesz się wymienić buttonami?
Wyslij maila

megapliki.pl serwis koszykarski
belka
menu

Jordan postara się o igrzyska dla Chicago
Dodał: jordan Dnia: 18 Oct 2006 Dział: Wydarzenia

michael jordanPowoli zaczynają się starania o organizację igrzysk olimpijskich w 2016 roku, ponieważ wiemy już, że następne dwie olimpiady odbędą się w odpowiednio w Pekinie i Londynie. Stany Zjednoczone nie zdecydowały jeszcze, które swoje miasto wystawić do wyścigu, ale ostatnio silne poparcie ze strony Michaela Jordana otrzymało Chicago.

Pozostałe amerykańskie metropolie, które kandydują do organizacji to Los Angeles (dwukrotny organizator w latach 1932 i 1984) oraz San Francisco. Wydawałoby się, że szanse LA są skreślone, ponieważ już w przeszłości miasto gościło olimpijczyków, ale Londyn w 2012 otrzymał prawo organizacji już po raz trzeci (poprzednio 1908 i 1948), więc nic nie jest przesądzone.

Jordan ma co prawda sporo obowiązków na głowie związanych z własnymi interesami, ale szef przygotowań Chicago do olimpiady Patrick Ryan podkreśla, że rola MJ'a w promocji miasta będzie więcej niż symboliczna.

- Patrzymy na niego jak na wspaniałego olimpijczyka, mistrza NBA i osobę, która wiele znaczy dla milionów na całym świecie - powiedział Ryan. - Nie będzie w stanie być na każdym spotkaniu, ale z czasem jego rola w promocji będzie rosła.

Organizatora letniej olimpiady w 2012 roku poznamy podczas sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zaplanowanej na 2009 rok w Kopenhadze. Mówi się o dużych szansach Ameryki na organizację, ponieważ Azja, Europa i Australia zostały wybrane na organizację ostatnich kilku olimpiad. Kandydat Stanów Zjednoczonych do organizacji igrzysk zostanie wyłoniony przez lokalny komitet w marcu 2007 roku. (Źródło: e-basket.pl)

chicago


Komentarze:
nick:
mail: (optional)

Wpisz kod z obrazka
Security Image

smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 
sonda
forum2
subskrypcja lista mailingowa
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowoœciach w serwisie, wpisz poniżej swój adres email.wyszukiwarka szukaj znajdz
ramka_dol Kliknij i nakarm głodne
dziecko z serwisem
www.MichaelJordan.pl
akcja pajacyk
ramka_dol
ramka_dol